Konecne je zdravie na tej spravnej ceste

Hádam pre každého z nás je zdravie to najdôležitejšie a ocitol sa už v situácii, kedy sa mu podlomilo a nie všetko je tak ako by si prial. V minuloročnej sezóne ma poriadne testovalo. Počas môjho niekoľkomesačného pobytu na Kanárskych ostrovoch v rámci sústredenia, som si zranila rameno. Vzhľadom na moju lokáciu na ostrove a podcenenie vážnosti stavu, som rameno veľmi nešetrila. Následne si to vyžiadalo nespočetné množstvo vyšetrení, kontról, konzervatívnych liečení, rehabilitácie, núteného oddychu a výpadkov z tréningového procesu. Aj napriek tomu rameno stále nechcelo akceptovať záťaž pri plávaní. S lekárom sme sa zhodli a rad prišlo to, čomu sme sa chceli vyhnúť – operačný zákrok. Ukázalo sa, že som mala v infraspinate skoro 1,5 cm veľkú trhlinu, čiže operácia bola určite nevyhnutná.

Pred týždňom som sa prebrala z narkózy a s nedočkavosťou čakala na lekára (MUDr. Maroš Varga zo Sport Arto Centra, Košice – Šaca), ako operácia dopadla.

operacia ramena

V aktuálních dňoch už úspešne operované rameno rehabilitujem a čoskoro si sadnem na bicyklový trenažér. Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí pri mne stoja a pomáhajú mi, dostať sa čo najrýchlejšie do plného pretekárskeho nasadenia.

ENGLISH VERSION
Perhaps for every each of us is  health one of the most important aspects and one ended up in the situation it all didn’t workout the way we wished for. During the last years season I was mentally and physically tested several times. After initial small innocent shoulder injury, which was immediately underestimated and I didn’t give it a proper time to heal. 
I went through numerous check-ups, conservative treatments (trying to avoid operation), prolonged unnecessary rest, rehab, the shoulder still didn’t want to accept proper swimming load, we have agreed with doctor to proceed with operation, after all..

It turned out that I had 1,5cm tear in the infraspinatus, the operations was really necessary to move forward.                                                                                                                                                   

One week ago I woke up after full anesthesia with lots of expectations to know how it all went.
In these days I am going through rehabilitation process after successful operation and soon starting with indoor cycling training. I would like to thank to all those who are standing by me and helping me to get back fast, to be able to compete again

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s